Tamir Bandı Palet Transfer Sistemi

Özel makina imalatı, parça imalatı, fikstür ve aparat imalatı yapan ENTEGREM Elektromekanik olarak, klima üretim hattındaki arızalı klimaların hat dışarısına çıkarılmasını ve tamirat sonrasında tekrar hatta sokulmasını sağlayan otomasyon sistemi tasarımı ve üretimini gerçekleştirdik.
entegrem.com.tr

50 metrelik klima üretim bandı içerisinde hat başı ve hat sonunda arızalı olan klimaların tespit edildiği ve arızalı klimaların bant dışarısına çıkarılarak tamir edilmesi için gerekli olan parçalı konveyör sistemlerinin tasarımını ve üretimini gerçekleştirdik.

Sistem; 2 adet yukarı aşağıya hareket eden motorlu konveyör, 2 adet yukarı aşağı hareket eden avare konveyör, 4 adet sabit motorlu konyevör, 2 adet bilyalı masa, 1 adet sabit makaralı masa ve 2 adet hareketli makaralı taşıma masasından oluşmaktadır. Ayrıca bant içerisinde klimaları taşıyan döner paletlerin durmasını sağlayan 7 adet stoper kullanılmıştır.

Tasarımını gerçekleştirdiğim Tamir Bandı Palet Transfer Sisteminin videosunu izlemek için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

Tasarımdan İmalata

Tamir Bandı Palet Transfer Sistemi montaj sonrası kullanıma alınmıştır, videosunu izlemek için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

Ekim 2021 tarihinden itibaren Arçelik-LG Klima Fabrikasında kullanılmaktadır.

İmalattan Montaja

Konveyör Sisteminden Kareler

Tasarım

M. Abdullah Özver

Tür

Mekanik Tasarım, Pnömatik, Üretim

Tarih

Haziran 2021

Takım

ENTEGREM, Yusuf Ağırman

×