Ben de Tasarlayabilir Miyim? Canva Tasarım Eğitimi

Birlikte Tasarlamak

Mekatronik Mühendisleri Derneği Tasarım Çalışma Grubu Yönetici Emin İlhan bey ile birlikte Mekatronik Mühendisleri Derneği görevlilerine özel 4 Nisan 2021 tarihinde Canva Görsel Tasarım eğitimini gerçekleştirdik.

Dernek olarak yapılan etkinliklerin duyurusunda kullanılan görsellerin hazırlanmasında tasarım ekibimiz nasıl bir yol izlediğini ve Canva üzerinde birlikte online olarak nasıl çalıştığını katılımcılara bir uygulama ile anlattık.

Herkes İçin Tasarım

Eğitimin amaçlarından birisi dernek görevlilerinin dernek etkinliklerinin duyurusu için hazırlanan görsellerin paylaşımlarında gecikmelerin önüne geçmek ve ihtiyaç halinde belli tasarımsal kurallara bağlı kalarak ihtiyaçları olan tasarımları hazırlayabilmeleridir.

Diğer bir amacı ise kurum içi eğitim kapsamında  dernek gönüllülerinin bireysel ihtiyaçlarında kaliteli görsel ve sunumlar hazırlayabilmeleri için kullanabilecekleri yöntemleri ve Canva online tasarım uygulamasını nasıl kullanacaklarını öğretmektir.

Eğitim sırasında afiş tasarımı, kurumsal tasarımla, etkileyici sunum hazırlama ve tasarımsal CV hazırlama hakkında dikkat edilmesi gereken hususlardan bahsedildi.

İçerik tasarımdan üstündür. Tasarım içeriğin olmadığı yerde tasarım değil, sadece bir dekorasyondur.

Jeffrey Zeldman
Studio.zeldman

Add comment:

×